کنترل و مانیتورینگ صنعتی

مانیتورینگ صنعتی در واقع به نمایش کشیدن یک پروژه اتوماسیون صنعتی و یا ابزاردقیق برای روی صفحات گرافیکی برای اپراتور می باشد، امروزه در کارخانه جات و واحد های بزرگ صنعتی راهبری سیستم ها کنترلی و ماشین آلات به صورت محلی توسط اپراتور خاص برای هر قسمت،به علت گستردگی سایت و فاصله بین یونیت ها،حجم بالای تجهیزات و عدم  ایجاد هماهنگی های مورد نیاز بین واحد های مختلف،امکان پذیر نیست و از مجموعه ای به نام سیستم کنترل و مانیتورینگ صنعتی استفاده می شود.

بالا بودن ضایعات تولید، خرابی زود هنگام ماشین آلات وتاسیسات،سوختن ناگهانی الکتروموتورها، هدر رفتن انرژی، راندمان پایین و زیانهای ناشی از سهل انگاری پرسنل، از چالشهای مهم واحدهای تولیدی است. سیستم های مانیتورینگ صنعتی، راه حل موثر برای ردیابی و پیش گیری از این موارد می باشد. به عنوان مثال یک مدیر می تواند فرسنگها دورتر ازکارخانه، قبل از آسیب رسیدن به ماشین آلات یا محصول تولیدی، از وجود مشکل مطلع شود. سیستم های کنترل و مانیتورینگ صنعتی،کنترل اتوماتیک و مشاهده لحظه به لحظه شرایط فرایندهای صنعتی را مهیا می‌نماید و در صورت بروز مشکل آلارم می دهد. علاوه بر این، کیفیت کار ماشین آلات و پرسنل را، مستند و تحلیل پذیر می نماید. سیستم مانیتورینگ صنعتی به لحاظ نظارت مستقل و دقیقی که ایجاد می نماید  در کنار سیستم های کنترل، قرار می گیرد و نقش اساسی در بازرسی سیستم کنترل،  ایفا می کند. مانیتورینگ صنعتی، شامل سخت افزارهای جمع آوری و انتقال داده مبتنی بر شبکه مود باس و اترنت، و  نرم افزار مانیتورینگ می باشد.  نرم افزار مانیتورینگ برنامه ای با امکانات وسیع برای دسته بندی، تحلیل و ذخیره سازی اطلاعات است

شرکت صدرا افق در طول سالیان متمادی با تکیه بر دانش فنی و  تجربه حاصل از انجام ده ها پروژه موفق در سراسر کشور، اکنون  به عنوان شرکت اصلی تامین کننده و مجری پروژه های کنترل و مانیتورینگ صنعتی در ایران شناخته میشود  بطوری که پروژه های نیروگاه های زیر ۲۵ مگاوات در استان مازندران توسط این شرکت در حوزه سیستم های RTU ABB انجام شده و همچنین تمامی موارد از قبیل تامین اجناس و راه اندازی صورت پذیرفته .  هدف ما ارائه سیستم های کنترل و مانیتورینگ صنعتی با کیفیت مطابق استانداردهای معتبر جهانی و با قیمتی قابل دسترس حتی برای صنایع کوچک و متوسط است.